Son güncellenme :10.05.2017 13:43

Anasayfa > Fotoğraflar, Genel, Haberler, HABERLER, MEDYA, Videolar > Sivas Ravza Derneği Başkanı Ağabektaş, Başkan Atalay’ı Ziyaret Etti

10.05.2017 Çar, 13:43

KKTC – Sivas Ravza Derneği Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay’ı dün Lefkoşa’daki  makamında ziyaret etti.

GÜMANDER Kuzey Kıbrıs Başkanı Nasip Bülbül başkanlığında gerçekleşen ziyarette Sivas Ravza Derneği Başkanı Abdullah Ağabektaş, GÜMANDER Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin İşkey, Ravza Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Serkan Balkır, Ümit Emeç ve Din İşleri Başkanlığı Güney Kıbrıs Temsilcisi Şakir Alemdar’da hazır bulundu.

Sivas Ravza Derneği Başkanı Abdullah Ağabektaş, derneğin amaçları ve yaptıkları yardımlar hakkında Başkan Atalay’a çeşitli bilgiler aktardı. Ağabektaş, ihtiyaç sahiplerini, yetimleri, kimsesizleri bularak gıdadan, oyuncağa, kıyafete kadar çeşitli yardımlar yaptıklarını, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesi gördüklerini söyledi. Dernek Başkanı Ağabektaş, GÜMANDER Kuzey Kıbrıs Derneği ile de işbirliği yaptıklarını belirtti. Kandil arifesinde de çeşitli yardımlar yaptıklarını, yardımları ulaştırırken hassas davrandıklarını, reklam yapmamaya özen gösterdiklerini, insanların sevinçlerini gördükçe motivasyonlarının arttığına işaret etti.

Din İşleri Başkanı Atalay ise Berat Kandili öncesinde gerçekleşen bu ziyaretten mutlu olduğunu belirtti ve her iki derneğe de başarılar diledi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.